Založ si blog

Má Korčoch tých istých volebných poradcov ako mal Jeľcin? Aneb zmena z „Pána temnôt“ na „Miláčika Kirova“…

Korčok boys/molodci očividne prehodnotili kampaň – asi tu čítali môj článok, v ktorom som sa nelichotivo vyjadroval o billboarde propagujúcom Korčokovu kandidatúru, ktorý som nazval, že „Pán temnôt prichádza…“, nakoľko bola na ňom zobrazená ponurá Korčekova tvár vynárajúca sa z tmy so zlovestným mottom „rázne, ale slušne“. Ktohovie, asi to bolo myslené, že Korčok ako ala „Zorro mstiteľ“, či čo, no preferencie „Pána temnôt“ to nezdvihlo a tak hľa – na hlavnej ceste vidno nový billboard a to v úplne opačnom garde – Korčok tam žiari ako slnko – žiaria mu strieborné vlasy, biela košeľa a iskrivé (zrejme) keramické zuby sú zasadené v žiarivom úsmeve, pričom je obklopený jasajúcim davom – teda hlavne ženami, všakáno, však taký fešák – a s takým platom!!!

A čírou náhodou som si kúpil aj časopis Historická revue (3/2024), kde píšu o „miláčikovi Kirovovi“ – kto ho nepozná, tak to bol boľševik, ktorý bol v CCCP obľúbeným a to až natoľko, že sa ho Stalin začal obávať a tak ho dal odkrágľovať – no aby odviedol podozrenie od seba, tak pestoval jeho posmrtný kult obľúbeného boľševického mučeníka. Takže „in memoriam“ vniklo veľa propagandistických výtvarných diel a jedno z nich je tam zobrazené na strane 28 – a hľa, podoba so súčasným billboardom je priam zarážajúca – súdruh Kirov je tam obklopený jasajúcou sovietskou mládežou, hlavne mladými ženami a ten jeho žiarivý úsmev – tak ten je úplne identický s Korčokovým!!! Aj s so žiariacimi zubmi, tentoraz však asi s pravými…

Holt, technológie propagandy sú už roky tie isté, menia sa len ksichty, pozadie, heslá – ale podstata zostáva rovnaká: zaštepiť do podvedomia tú správnu informáciu o danej osobe a totiž, že ide o obľúbeného človeka, ktorého všetci majú radi, tak prečo by si nemal mať rád aj ty, všakáno…?

Súčasné prezidentské voľby mi pripomínajú aj tie v Rusku, pravda, nie tie súčasné, ale dávnejšie z roku 1996, keď v nich druhýkrát kandidoval Jeľcin. Ten bol po prvom prezidentovaní taký neobľúbený, že mal pred kampaňou tak 5%-tnú podporu – teda daľeko od zvolenia – no napriek tomu tie voľby znova vyhral! Ako to bolo možné? Manipulácia? Áno, ale neboli ani tak manipulované cez volebné komisie ako za Stalina – zmanipulovaný bol celý národ a to vďaka volebným expertom, ktorých z U.S.A. povolala Jeľcinova dcéra – dávali o tom televízny dokument pred pár rokmi. (Asi ho už nebudú reprízovať…)

Ruskí mužíci a ženščiny neznalé osvedčených amerikánskych trikov sa dali znova nachytať a Jeľcina opätovne zvolili – aby toho trpko oľutovali! Jeľcin sa nakoniec stal tak nepopulárnym, že radšej abdikoval v roku 1999 a moc odovzdal – hádajte komu? My starší si to aj pamätáme – vystriedal ho Putin, ktorého predtým vymenoval za premiéra…! Takže namieste je aj otázka, že ako je to s tým zasahovaním Ruska do amerických prezidentských volieb, keď to bolo presne naopak? Veď práve vďaka americkému zasahovaniu sa neskôr Putin stal prezidentom! Pravda, americkí poradcovia pomáhali ožranovi Jeľcinovi – kto vtedy vedel ako to dopadne, všakáno…

A z celého toho dokumentu, ako americkí poradcovia zrevitalizovali Jeľcina do zvoliteľnej podoby, mi utkvel hlavne jeden moment – „tancujúci Jeľcin“! Jeľcinovi poradili, aby sa ukazoval aj s mládežou – a hľa, tak sa stalo, že na jednej tribúne tancoval s mladými devami moderný tanec! Lebo exsúdruh Jeľcin má rád mládež a mládež má rada jeho… Proste nič nové pod slnkom – stará technológia podprahového vymývania mozgov – len sa menia ksichty, pozadie a heslá…!

P.S.: To Korčokovo nové heslo – slúžiť ľuďom, nie politikom nie je ani nové, ani originálne – v podstate je ukradnuté, no hlavne je také pokrytecké, až to trieska vrátami od hangáru – takéto heslo má kariérny diplomat, ktorý desaťročia slúžil všetkým politikom, ktorí tu kedy vyhrali voľby…? (Alebo akých ľudí to má pán Korčok vlastne na mysli…?)

P.S. č.2: …aj som tu chcel vložiť ako ilustráciu fotografie ako billboardu, tak aj toho obrazu z časopisu, ale čo ak poruším nejaké autorské práva? Potrebujem, aby ma nejaký boys/molodci vláčili po súdoch, há…?

P.S. č.3: …a dám krk na to, že budem ešte vidieť Korčoka, ako tancuje s mladými devami na tribúne moderný tanec!!! Však nevoľte ho, „miláčika“….

Ako som druhý krát stretol Fica – nudného prednášateľa vedľa charizmatického Slotu…

23.05.2024

Fica som stretol druhý raz na predvolebnom mítingu – no nešlo o parlamentné voľby, lež o voľby do VÚC v roku 2005, kvôli ktorým urobil predvolebnú koalíciu s KDH, SNS, SDKÚ a ĽS-HZDS, čo bol teda zlepenec jak hrom! Ale dalo sa to prezentovať aj ako schopnosť zodpovednej spolupráce na regionálnej úrovni… Fico bol už dávno odídený z SDĽ-ky, v ktorej síce vďaka [...]

Ako som prvý krát stretol Fica – nevšímaného nevšímavca…

22.05.2024

Pripomínam, že pána/súdruha Fica som iba pár krát stretol – nikdy som sa s ním nestretol osobne, hoci s jeho straníckymi šéfmi som sa dostal aj do užšieho kontaktu. Stretnúť nejakého politika nie je problém – stačí ísť na Deň otvorených dverí v NR SR konávaný 1.9. (Teda ani neviem, či sa ešte konáva, už tam nechodievam – a však bol ten kovid a [...]

Smrť Štefánikova – aneb naložili Taliani do bombardéra mŕtvolu generála…?

30.04.2024

Použil som takýto tradičný novinársky zavádzajúci bombastický dvojzmyselný titulok na prilákanie čitateľov, ale vopred sa k tomu priznávam, keďže nie som novinár, ale služobník pravdy, takže veci uvádzam na pravú mieru – M. R. Štefánik síce nastúpil 4.5.1919 v talianskom letisku Campoformido živý a zdravý, no zdravý…, primerane jeho veku, všakáno, no v [...]

policia, trnavske myto

Hyenizmus: Okoloidúci namiesto pomoci okradol muža s epileptickým záchvatom

24.05.2024 14:49

Mladý muž dostal počas prechádzania podchodom na Trnavskom mýte v Bratislave epileptický záchvat.

SR Bratislava politika vláda 19. schôdza BAX

Právo na opravu aj možnosť odhaliť totožnosť diskutérov v online priestore. SNS prichádza s novým návrhom

24.05.2024 14:40

SNS verí, že opatrenia prispejú k ochrane práv jednotlivcov a k zvýšeniu transparentnosti a zodpovednosti médií.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok nahradí na čele Hlasu Pellegriniho, Raši by mal šéfovať parlamentu

24.05.2024 13:13, aktualizované: 15:25

Atentát na predsedu vlády označilo predsedníctvo Hlasu za atentát na demokraciu.

Vladimir Putin

Reuters: Putin je pripravený rokovať a zastaviť vojnu na Ukrajine

24.05.2024 12:45, aktualizované: 13:14

Putin je pripravený zastaviť vojnu proti Ukrajine vyjednaným prímerím, ktoré uznáva súčasné línie bojiska, povedali pre agentúru Reuters štyri ruské zdroje.

karpatic

...kedysi sa pravda hľadala, dnes sa vyrába tisícnásobným opakovaním lži...!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 42505x
Priemerná čítanosť článkov: 1635x

Autor blogu