…zdá sa, Fico chce za prezidenta Korčoka!

Asi majú niektorí čitatelia pocit, že blúznim, ale v politike je možné všetko – však spomínate na pakt Ribbentrop-Molotov…? Ale to viete, my nezávislí, nikým neplatení politickí analytici – tými platenými prezývaní „konšpirátori“, pritom len vidíme, čo nevidia masy radových konzumných spotrebiteľov správ, ktorí vidia len to, čo im nezávislé médiá (nezávislé hlavne od pravdy…) naservírujú pred oči – tí veria tomu, čo vidia – čo nevidia, tomu neveria – pritom netušia, čo dôležité im bolo zamlčané! Že tam niečo chýba, to si ani nevšimnú. No a my, „konšpirátori“, teda vidíme hlavne to zamlčané, neukázané a ako takí lúštitelia krížoviek sa tam snažíme tie biele miesta zaplniť prostredníctvom analógie možnými alternatívami založenými na logike – lebo pravdivé je logické a čo nie je logické, je nepravdivé, všakáno… Koniec-koncov, podobne pracoval aj A. Einstein, on tomu hovoril „myšlienkový experiment“.

Takže teraz k veci. Všimol som si, že pán Fico sa nejde nejak extra pretrhnúť, aby podporil Pellegriniho. Dokonca som zaregistroval, že keď dopadlo prvé kolo ako dopadlo, tak len sucho skonštatoval, že to očakával! A neskôr ďalšie vykrúcačky, prečo ho nemôže naplno podporovať – miesto toho aby aj on vyrazil medzi ľud a agitoval! Zostáva len pri slovných proklamáciách a „skutek-utek“…

Iste, predstavte si, že by voľby vyhrali ĽSNS a Republika – Kotleba je premiér, Uhrík predseda NR SR a kandiduje na prezidenta…! (To je tá analógia…) Ako by asi vyzerala podpora od Kotlebu? Však Uhrík ho zradil, v kritickej situácii opustil ĽSNS a šiel si svojou cestou, kradnúc mu hlasy. (To ani nehovorím, že sú informácie, že to bol práve Uhrík, ktorý vymyslel tie šeky v tej „žartovnej“sume!) Kotleba, ktorý sám ašpiroval na prezidenta, si iste nebude drať ruky aby helfol Uhríkovi, hoci by boli koaličnými spojencami. A Fico tiež kandidoval na prezidenta a „Pelé“ ho zradil v kritickej situácii… Iste, na rozdiel od Kotlebu a Uhríka, ktorým rozdelenie nepomohlo, lebo obaja skončili mimo parlamentu, Ficovi a „Pelému“ to naopak zaručilo grandiózny návrat… No i tak je tam iste istý stupeň averzie. Či sa mýlim?

No je tu aj druhá alternatíva do „bieleho miesta“ – čo ak Fico nie že iba závidí zradcovi „Pelému“ a nedopraje mu, ale že práve potrebuje, aby sa prezidentom stal Korčok? Však pozrime sa na to zblízka – Korčok ako kariérny diplomat verne slúžil obom – Ficovi, i Pellegrinimu, keď premiérovali. Žiadne spory, pohodička, EÚ a NATO super inštitúcie… A iste si spomínate, ako sa Fico istý čas snažil dostať do jadra EÚ – no potom prišla tá udalosť vo Veľkej Mači, vedrá špiny, až skončil ako vydedenec – v EÚ sa s ním už nikto nebaví, s taliansko-slovenským mafiánom…! No ale je tu Korčok – ten má stále kredit a potreba aspoň vedieť, že čo sa v EÚ varí, je stále, všakáno… Veď kariérni diplomati nie sú nič iné ako super-špióni, už som o tom písal. Fico aj Korčok sú si vekove bližší, možno spolu drali lavice v nejakom kurze, ktohovie…?

K tomu je podivné, že Korčoka vtiahol do politiky práve Sulík – socialistického kariérneho diplomata forsíroval ten, ktorého rodičia emigrovali pred socíkom? Divné, nie? Pritom Sulík bol tiež ten, ktorý sa ako prvý vyhradil proti imigrantom, predtým odmietal euroval a neskôr sa vyjadril, že Rusi sa Krymu nevzdajú, takže takto morálne „podporil“ Zelenského… No kopa nelogických vecí naraz! Ale logiku to má jednu a to, že treba strčiť aspoň nos do európskej kuchyne, všakáno, a Korčok sa vždy vedel strčiť správne! Inak by neurobil takú kariéru…

Dvojník-dojník, resp. byť dvojníkom nie je vždy výhra…

12.06.2026

Španielsko je vo vytržení, navštívil ho sám pápež, cisár najmenšieho štátiku na svete, no naša malá krajinka je poctená oveľa významnejšou návštevou – prišla nás navštíviť sama „kráľovná Slovenska“ až hen z Ameriky, z Texasu…! No fú…!!! Sme síce republika a nikdy sme nemali ani kráľa, ani kráľovnú, že by šlo o nejakú exilovú [...]

Mali ste už erotické Vianoce na pláži s pečeným žralokom…?

27.12.2025

Alebo vianočný sex pod stromčekom, či plážového kapra? Čo? Vianočný sex…? To je dobrá blbosť – rovnako ako ten kapor na pláži! Však kto mal kedy kapra na pláži, že…? Veď keď kapor, tak vianočný a keď sex, tak plážový, nie…? Ale priblížim… Vianoce už pomaly končia, no spomienky pretrvávajú, spomínal som si hlavne na tie [...]

Pochádza Ježiš z Ukrajiny? Či tuto z Galanty…?

23.12.2025

Keby som napísal, že Ježiš je Slovák, resp. slovanského pôvodu, tak hneď nasleduje spŕška invektív, že sprostosť, však Ježiš bol Žid z kráľovského rodu a punktum! Píše tak Biblia – najvyššia autorita, priamo od Boha! No z racionálneho, vedeckého, aj policajného hľadiska je spoliehanie sa na jedno jediné svedectvo prejavom slaboduchosti, obzvlášť ak sama [...]

Najvyšší súd NS

Koniec úplatkárskej kauzy: Súd potvrdil nevinu bývalého funkcionára NAKA Vorobjova

12.06.2026 12:25

Odvolací súd konkrétne zamietol odvolanie prokurátora voči oslobodzujúcemu rozsudku Špecializovaného trestného súdu z júla 2024.

Irán USA Izrael útoky zhromaždenie protesty

Návrh dohody s USA zruší sankcie a ukončí aj vojnu v Libanone, tvrdí iránska agentúra

12.06.2026 12:03

Memorandum by podľa agentúry malo obsahovať aj trvalé a okamžité ukončenie bojov na všetkých frontoch.

Metsolová Raši

Metsolová zavítala na Slovensko. Šéfka europarlamentu riešila s Rašim, ako skĺbiť zelené témy s udržaním pracovných miest

12.06.2026 11:40

Metsolová sa stretne aj s prezidentom Pellegrinim a navštívi tiež bratislavský výrobný závod Volkswagen.

Novokujbyševsk po ukrajinskom útoku 10. júna 2026

Rusko horí a my chceme, aby horelo ešte viac. Ukrajina plánuje masívnu ofenzívu, chýba jej však obrovská finančná injekcia

12.06.2026 11:03

Ukrajina na budúci týždeň požiada svojich spojencov o 20 miliárd dolárov.

karpatic

...kedysi sa pravda hľadala, dnes sa vyrába tisícnásobným opakovaním lži...!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 131766x
Priemerná čítanosť článkov: 2160x

Autor blogu