Založ si blog

Mattovič už není…! Aneb konečne koniec slovenského Girolama Savonaloru…?

Trocha som parafrázoval jednu starú reklamu na jednu minerálku, v ktorej barman tvrdí zákazníkom, že tento žiadaný úžasný nápoj už nemá – „Matt… už není!“ – kričí, hoci tam má ešte poslednú fľašku, ale tú si nechal pre seba – sklamaní zákazníci teda odchádzajú – no len čo ju otvoril, na zvuk zasyčania sa všetci vrátili a chcú si lognúť tiež…

Prišlo mi to príhodné – zdá sa, že Matovič zostane v celej svojej strane nakoniec sám ako tá posledná fľaška z reklamy – hoci sa vždy nájde dosť jeho fanúšikov ochotných s nadšením pribehnúť a počúvať jeho syčanie – o boji proti korupcii, plagiátorstvu, daňovým podvodom a hlavne proti Ficovej mafii atď. Akurát že on sám je daňovým podvodníkom (aj keď vraj premlčaným – v Desatore ale o premlčaní porušení prikázaní nič nie je…!), k tomu je sebapriznaným plagiátorom a čo sa týka jeho údajnej predvolebnej korupcie, každému rozumnému človekovi je to jasné…

A to nehovorím o tom, ako vlastne vždy nahráva práve Ficovi – veď vďaka nemu je Fico 4-tý krát premiérom! Z politiky unavený Fico sa už chystal do politického dôchodku po vzore sebaamnestovaného Mečiara, ktorý si spokojne dožíva vo svojej megavile Elektre. Fico sa chcel pozerávať z Bonaparte na Hrad zhora, no Matovič ho z Baštrnákovho baráku najprv vyhnal a nakoniec na neho poslal Mikulcovo „gestapo“, ktoré ho v rámci sebaobrany vrátilo do hry! Bolo zvykom, že porazený panovník dožíva kdesi v azyle – no v poslednej dobe – od čias Norimberskéno procesu – sú porazení panovníci braní na zodpovednosť, zavierajú ich do basy, súdia ich a popravujú za činy, za ktoré by mal byť popravený minimálne každý druhý „demokratický“ premiér…!

Matovič nahral Ficovi aj k 3. premiérstvu, keď sa pred voľbami obul do Bugára a potopil Procházku, takže títo sa radšej pridali k Ficovi, než by boli s ním v jednej vláde! Bol to práve Matovič, ktorý znemožnil nový pravicový „zlepenec“ a bol tak vytvorený ten podivuhodný Ficov, keď mal Fico vo vláde ako ministerku spravodlivosti L. Žitňanskú – jeho hlasnú kritičku! Také čosi „unthinkable“ bolo len a len vďaka Matovičovi! Ani Churchillovi sa také nepodarilo… (Operácia Unthinkable (Nemysliteľné) mala poslať vojská Británie, Poľska a zbytkov Wehrmachtu proti Stalinovi! No britskí generáli sa toho vydesili…!)

Holt, Matovič je už raz taký – dal by sa použiť výraz – „pilný blbec“! Robí politiku, hoci jej nerozumie, ale robí to s nevídaným odhodlaním, vďaka čomu vie strhnúť rozhorčené masy ako ten taliansky mních Savonalora, ktorý urobil z Florencie teokratický štát, v ktorom „Božie deti“ ničili prepychový majetok mešťanov – čo bolo skoro všetko… Matovičov štát sme zažili, všakáno a mnohí jeho bývalí voliči kričia, rovnako ako kedysi Florenťania, že už nikdy viac!!!

No a teraz od neho odskakujú aj ďalší jeho spolustraníci – prvá vlna sa zdekovala už pred voľbami do NR SR, druhá sa odlupuje ako šupka z cibule pred prezidentskými, sťažujúc sa, že ich vôbec nepočúva! Tož, on nepočúva nikoho – statočne/arogantne nereaguje na kritiku jeho odporcov, no ani na dobre mienené rady priateľov – tých vlastne ale nemá, resp. žiadnych nepotrebuje – chce len poslušné stádečko na štafáž, či lepenie plagátov, nič viac – lebo LEN ON vie predsa všetko najlepšie…!

Ale jedného takého „LEN ONa“ sme tu už mali, aj tomu sa strana šúpala ako cibuľa, až z nej nakoniec vystúpil aj on sám, všakáno a je očividné, že Matovič nezvratne nasleduje jeho kroky smerom k politickému smetisku. Možno ho prijme ako azylanta vo svojej Elektre – koniec-koncov Marček – dávno hovoril, že Matovič je Mečiarov kôň! A Marček je veru expert na slov. politickú scénu! Holt, Matovič mal síce namierené na iný Smer, ale pilnosť a urputná bojovnosť nikdy nenahradia trápny diletantizmus!

„Trnavský pošahanec“ Matovič tak vyzerá ako komická figúrka – ako pes, ktorý si naháňa vlastný chvost! Toľko naháňal tých plagiátorov, daňových podvodníkov a korupčníkov, až jedného konečne dostal – seba samého!!!

Festival, hody, jarmok, Perún, sviečka v okne…

13.07.2024

Čo je to vlastne festival? Ide očividne o cudzie slovo – my sme kedysi mávali hody… A čo sú hody? Nuž Česi majú výraz „hod boží“ – čo napovedá, že hody neboli v prvom rade o opulentom obžerstve, či o tanečnej zábave, ale o oslave nejakého boha. Pripomínam výraz nejakého, keďže ľudia mali v časoch pohanstva bohov viacej – v časoch [...]

Tak bola tu tá pandémia vlastne? Samozrejme že bola – v televízore predsa…

24.06.2024

Diplomaticky povedané, kto nevie doteraz, či tu pandémia bola, či nebola, tak mu je zbytočné čítať tento článok – lebo každý človek schopný logického uvažovania má v tom už dávno jasno – akurát takí sme tu očividne v menšine… Ostatní sú vyšľachtení konzumenti čohokoľvek, hlavne demagógie a najukričanejší zbytok sú profesionálni demagógovia, [...]

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Joe Biden

Trump plány po atentáte nemení. Biden vyzval Američanov na jednotu, vystúpi s prejavom

14.07.2024 22:10

Identifikovali obeť streľby na Trumpovom mítingu.

Election 2024 Trump

Koľko zarábajú v USA ochrankári, ktorí strážia aj Trumpa, a čo musia zvládnuť? Ich predchodcovia odhaľovali falošné doláre

14.07.2024 18:00

Adept na ochrankára v najvýkonnejšom veku musí zvládnuť 55 kľukov za minútu, aby dostal najlepšiu známku. Čo sa týka žien, kľukov má byť 40.

PREZIDENT: Prevzatie Prezidentského paláca

Rozdelenie nám škodí. Zmierime sa s tým, že iný názor nie je existenčná hrozba?

14.07.2024 18:00

Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!

karpatic

...kedysi sa pravda hľadala, dnes sa vyrába tisícnásobným opakovaním lži...!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 63901x
Priemerná čítanosť článkov: 1775x

Autor blogu