Založ si blog

Pošle Pellegrini demarš do Prahy, alebo si dá od pražských novinárov sypať biely prášok na hlavu…?

Aneb prečo ísť do Prahy, kde novinári sprosto kydajú na Pellegriniho, vyťahujúc starú aféru s imaginárnym práškom? Múdrejšie by bolo ísť do Vaduzu, pán prezident!

Ako si predstavujú objektívne spravodajstvo pražskí novinári (nemyslím tým českí) vidno na stránkach nemenovaného českého spravodajského portálu, kde majú dva články – jeden o odchádzajúcej prezidentke, druhý o našom novom prezidentovi. 3x hádajte, že ako sú vykreslení?

Nuž naša noblesná pani exprezidentka je oceňovaná v superlatívoch za svoje elegantné róby, lebo však to je na prezidentke štátu to najdôležitejšie – robiť vešiak na luxusné šaty, všakáno… Ako keby náš nový prezident chodil ako vandrák! O jeho elegancii ani ň, zato s elánom pripomínajú starú kauzu so sáčkom, údajne s nejakým bielym práškom, ktorý sa mu vytrúsil na prvej tlačovke, keď sa stal premiérom SR pred viac ako 6 rokmi a ktorý následne pohotovo vzal späť – pán Pellegirni sa ale dušoval, že to bolo len balené špáradlo a že niečo také, ako skladačku kokaínu, nikdy ani nevidel… Z čoho sa ale samozrejme všetci slušní Česi smejú, všakáno… Lebo však každý slušný Čech tú skladačku ihneď identifikoval, všakáno… (Pripomínam tiež, že z podlhovastého sáčku sa nič nesypalo!)

Pán rezident majú ísť na prvú zahraničnú návštevu podľa nepísanej tradície do Prahy, no ruku na srdce – a to si takto nechajú kydať od česky píšucich novinárov také sáčky s práškami na hlavu? Pripomínam, že jeho hlava je aj hlava nášho štátu a teda uraziť jeho hlavu znamená uraziť celý štát! Teda aj mňa! A tak kategoricky požadujem od našej novej hlavy štátu, aby si nedala takto kydať na hlavu čokoľvek od kohokoľvek – a od tých pražských expertov (a zrejme užívateľov!) na drogy obzvlášť!

Chápem, nejde na návštevu médii, ale partnerskej hlavy štátu, ktorá nemá formálne vplyv na médiá, naopak, očakáva sa od nej obrana nezávislosti médií, ale podprahové urážky profesionálnych demagógov sú neodpustiteľné a od pána generála a prezidenta by som vopred žiadal náležitú satisfakciu – prinajmenšom verejné odsúdenie takých podlých praktík voči hlave susedného štátu pred jeho prvom oficiálnou návštevou!

Koniec-koncov, ide naozaj len o nepísané pravidlo, že sa chodí do Čiech, ale keď niekam idem, tak očakávam, že ma tam primerane uvítajú a nie, že si zo mňa urobia fackovacieho panáka! Prečo sa vnucovať, sú aj iné štáty, kde by našu hlavu iste uvítali s nadšením a nepripomínali by jej nejaké vypadnuté sáčočky s „niečím“… Čo napríklad také Lichtenštajnsko? Ja by som veru šiel práve tam!

Že prečo? Politicky menej zdatní čitatelia asi netušia, že Lichtenštajnsko je v dlhoročnom spore s Českou republikou ohľadne niekdajšieho vyvlastnenia majetku rodu Lichtenstein bývajúceho takmer 700 rokov na južnej Morave po WW2, nakoľko sa títo šľachtici z moravskej vetvy počas protektorátu prehlásili za nemeckých občanov… (Lednice, Valtice…) Takže za imaginárny prášok náležitú verejnú morálnu facku!

——————————————————————————————————————–

Akurát mám obavy, že náš pán prezident nemá na taký štýl politiky proste gule… Hja, taký Mečiar, to by bol iný „šialok“ kávy, všakáno! Ten by tým Čechúrom ukázal päsť a novinárom obzvlášť, čo sme predsa neraz videli…

P.S.: Tak ten článok tam už dnes nie je… Ale bol tam a keď som si už dal tú námahu písať o tom, tak to aspoň pripomeniem, že akí „objektívni a nezaujatí“ sú tí pražskí novinári… Možno ten demarš už poslaný bol…

Festival, hody, jarmok, Perún, sviečka v okne…

13.07.2024

Čo je to vlastne festival? Ide očividne o cudzie slovo – my sme kedysi mávali hody… A čo sú hody? Nuž Česi majú výraz „hod boží“ – čo napovedá, že hody neboli v prvom rade o opulentom obžerstve, či o tanečnej zábave, ale o oslave nejakého boha. Pripomínam výraz nejakého, keďže ľudia mali v časoch pohanstva bohov viacej – v časoch [...]

Tak bola tu tá pandémia vlastne? Samozrejme že bola – v televízore predsa…

24.06.2024

Diplomaticky povedané, kto nevie doteraz, či tu pandémia bola, či nebola, tak mu je zbytočné čítať tento článok – lebo každý človek schopný logického uvažovania má v tom už dávno jasno – akurát takí sme tu očividne v menšine… Ostatní sú vyšľachtení konzumenti čohokoľvek, hlavne demagógie a najukričanejší zbytok sú profesionálni demagógovia, [...]

Policajný potápač

Na rieke Laborec sa topil mladík, našli ho horskí záchranári bez známok života

14.07.2024 22:17

Mladík zo Slovenska bol nezvestný od soboty.

Joe Biden

Trump plány po atentáte nemení. Biden vyzval Američanov na jednotu, vystúpi s prejavom

14.07.2024 22:10

Identifikovali obeť streľby na Trumpovom mítingu.

Election 2024 Trump

Koľko zarábajú v USA ochrankári, ktorí strážia aj Trumpa, a čo musia zvládnuť? Ich predchodcovia odhaľovali falošné doláre

14.07.2024 18:00

Adept na ochrankára v najvýkonnejšom veku musí zvládnuť 55 kľukov za minútu, aby dostal najlepšiu známku. Čo sa týka žien, kľukov má byť 40.

PREZIDENT: Prevzatie Prezidentského paláca

Rozdelenie nám škodí. Zmierime sa s tým, že iný názor nie je existenčná hrozba?

14.07.2024 18:00

Diskutovali by sme s každým, a nemyslíme si, že „iné” názory sú nebezpečné, aj keď občas môžu byť hlúpe. Je naša ochota skutočná? Sme naozaj takí tolerantní? Zapojte sa do diskusie!

karpatic

...kedysi sa pravda hľadala, dnes sa vyrába tisícnásobným opakovaním lži...!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 63888x
Priemerná čítanosť článkov: 1775x

Autor blogu